Spin up time

Tapasztalatok merevlemezekkel, SDD-kkel, USB eszközökkel, merevlemez vezérlőkkel, alaplapokkal kapcsolatban.
butch77hun
Posts: 2
Joined: 2017.07.08. 12:21

Spin up time

Post by butch77hun »

Üdv! Van bármi tapasztalat 5200 rpm-es western digital blue 1 terrás hdd (laptopról van szó, beépítő keretben van az optikai meghajtó helyén) alábbi furcsaságával kapcsolatban: pár hete vettem észre, hogy időnként, naponta 1-2 alkalommal kiad egy alig hallható, nagyon-nagyon rövid nyikorgó hangot. A hdd sentinel szerint minden oké, többször lett tesztelve. A lemez leállásnak akadályozását bekapcsoltam, mert a fejparkolások száma az egekbe szökött napról napra, ami úgy olvastam fórumokon, hogy nem túl szerencsés. Egyedül talán a spin up time ami gyanús (jelzem: totál laikusként). Számíthatok meghibásodásra, ergo kezdjek menteni ezerrel?
Attachments
spin up time
spin up time
asaassa.jpg (210.6 KiB) Viewed 5089 times
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3010
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: Spin up time

Post by hdsentinel »

Az állapot alapján nem látok semmi olyat, ami aggodalomra adna okot.
A kondíció 100%, probléma nem található.

Igen, a lemezek leállásának akadályozása jó megoldás, jótékony hatású hosszú távon.
A spin up time ilyen kis mértékű ingadozása (ami itt mutatja, hogy ezredmásodpercben mennyi idő alatt sikerült felpörögni) teljesen normális, ez a merevlemez működését nem befolyásolja. Valódi probléma esetén ha ezzel, vagy más értékkel probléma adódna, a program a kondíció értékben és a szöveges értékelésben jelezné.

Személy szerint az állapot-jelzésen túl alapos vizsgálathoz javaslom a Lemez menüpont alatt található tesztek használatát. Ezek egy része (pl. a rövid önteszt, részletes önteszt) bármikor rendelkezésre áll, ami a merevlemez komponenseit (fej, motor, belső memória, stb...) általánosságban
teszteli, természetesen az adatok veszélyeztetése nélkül.

A programban található tesztek segítségével így felszínre hozható, ha bármi gond adódna - illetve meggyőződhetünk róla, hogy nincs probléma.
Bővebben a tesztekről: http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test
butch77hun
Posts: 2
Joined: 2017.07.08. 12:21

Re: Spin up time

Post by butch77hun »

Üdv! Nagyon köszönöm a gyors választ, egy részletes ön tesztet lefuttattam már a kérdéses hdd-n, szerencsére nem jelzett problémát. A HD Sentinel nélkül nagyon meg lennék lőve a kisebb 250 gigás WDC blue-val kapcsolatban (is), mivel ott a fejparkolások száma nemcsak rohamos nőtt a program használata nélkül, hanem még egy apró kattanást is lehetett hallani ilyenkor. 10/10 software, 10/10 support-al. Újfent nagyon köszönöm!
Post Reply