"sikertelen olvasó egység hibája miatt" hiba

A program használata során mit, hol, hogyan és főként miért?
dobisan
Posts: 2
Joined: 2013.11.20. 21:03

"sikertelen olvasó egység hibája miatt" hiba

Post by dobisan »

Üdv. :)

Egy notebook hdd-t akartam tesztelni a részletes ön tesz-el de a "sikertelen olvasó egység hibája miatt" hibaüzenetet adta vissza 30 másodperc futás után.

A merevlemez egy külső, usb-s házba van téve és a hd sentinel 96%-os kondíciót ír rá. Futtattam egy chkdsk -et is és talált ugyan sérült szektort de keveset (4kb).

Olvastam valahol hogy esetleg nem elég az az energia amit az usb-ből kap a merevlemez (nincs külön táp, két usb-s) és azért nem fut le a teszt de hirtelen nincs lehetőségem arra hogy rendesen sata csatlakozóval kössem be a hdd-t.

A választ előre is köszönöm.

Illetve milyen kiterjesztésben tudok csatolni 'hivatalos lemez riport'-ot? A html -t és a txt -t nem fogadta el a fórum.
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 2996
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: "sikertelen olvasó egység hibája miatt" hiba

Post by hdsentinel »

Ha a merevlemez nem tökéletes, akkor ez teljesen természetes. Általában a Lemez -> rövid önteszt, Részletes önteszt akkor fut le, ha az állapot tökéletes és kellően stabil. Ha nem erről van szó, pl. a program gyenge / hibás szektorokat jelez, akkor ezek hibát jeleznek, ahogy a Súgó is írja:

(Súgó -> Merevlemez tesztek -> Általános információk):


"Bizonyos esetekben azonban ezek a tesztek nem érhetőek el,
nem támogatottak vagy viszonylag alacsony számú hiba esetén is hamar leállnak
hibát jelezve. További probléma, hogy részletes információt nem kapunk az
eredményről, azaz mely terület(ek) épsége került veszélybe.
Ilyenkor megfelelő szoftveres teszt használata javasolt."


Ezért ilyenkor a Lemez menü -> Felület teszt funkciók javasoltak, amik
egy része (pl. Olvasás teszt) felülvizsgálja az esetleges további problémákat,
felszínre hozza azokat - a destruktív (pl. Lemez felületének újrainicializálása)
tesztek pedig javíthatják azokat és stabilizálják az állapotot.

Erről bővebben a
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test
oldal tartalmaz további információt.

Valamint (angol nyelven) a
http://www.hdsentinel.com/faq_repair_ha ... _drive.php
és a
http://www.hdsentinel.com/hard_disk_cas ... ectors.php
oldalak is segíthetnek ebben a helyzetben. Utóbbiak leírják, hogyan javítható a merevlemez-állapot a többi teszt segítségével, amik után ideális esetben az állapot javul, a kondíció is emelkedhet és ha minden jól megy, utána a rövid / részletes öntesztek is le fognak futni. Továbbá ilyenkor a chkdsk által talált (de nem javított, mivel a chkdsk bármilyen furcsán hangzik is, nem javítja a hibákat) hibák is valóban javításra kerülnek, azaz ismételt chkdsk már nem talál újabb hibát.


> Illetve milyen kiterjesztésben tudok csatolni 'hivatalos lemez riport'-ot? A html -t és a txt -t nem fogadta el a fórum.

Nem kell csatolni, nem sok értelme lenne. A Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót kell használni ;) az pontosan olyan célra készült, hogy az állapotot ellenőrizni lehessen és segíteni, hogy az adott helyzetben mit lehet tenni.
dobisan
Posts: 2
Joined: 2013.11.20. 21:03

Re: "sikertelen olvasó egység hibája miatt" hiba

Post by dobisan »

Köszönöm a gyors választ. Megnézhettem volna a súgót csak mikor leállt a teszt megijedtem hogy nagyobb hiba lehet ha már végig sem fut. :)
Post Reply