Samsung 840 EVO 250GB teljesítmény "zuhanás"

A program használata során mit, hol, hogyan és főként miért?
menthix
Posts: 1
Joined: 2014.05.21. 08:21

Samsung 840 EVO 250GB teljesítmény "zuhanás"

Post by menthix »

Sziasztok!
Van nekem egy fent említett SSD, amit rendszerlemeznek használok, plusz 1-2 játék is van rajta.
Tavaly vásároltam, most tartok 1TB teljes írásnál és 83 nap használatnál.
Pár hete még 100/100 volt a teljesítmény és kondíció, ma viszont arra lettem figyelmes, hogy a teljesítmény 97%-ra csökkent.
Nem igazán tudtam mire vélni. Letöröltem egy játékot róla, majd újraindítottam a gépet. Ez után már a teljesítmény csak 94% volt.
Samsung Magician-al csináltam egy optimalizálást, majd a egy teljesítménytesztet, ami a szokásos eredményeket hozta.
HDSentinel-ben nyomtam egy újratesztelést, mostanra már csak 93% a teljesítmény.
Mi okozhatja a ezeket a hirtelen váltakozásokat?

Üdvözlettel
menthix
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3010
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: Samsung 840 EVO 250GB teljesítmény "zuhanás"

Post by hdsentinel »

Az esetek nagy többségében a teljesítmény-csökkenést SATA adatkábel, ill. annak csatlakozása okozza, aminek következtében adatátviteli hibák keletkeznek és ezek az átvitel sebességét csökkentik. Általában nem számottevő mértékben, normál használat esetén a legtöbbször nem vehető észre, de esetleg érdemes hosszú távon figyelni erre, a kábelt ellenőrizni, esetleg cserélni.

Érdemes a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, akár többször is - így az állapot-változás ellenőrizhető, kideríthető, hogy mi áll a háttérben ill. hogyan változik az állapot (pl. amikor ismét csökken a teljesítmény - ha van/lesz ilyen).
Post Reply