A hibaszámláló nullázása

A program használata során mit, hol, hogyan és főként miért?
Supervisor
Posts: 8
Joined: 2009.10.04. 15:58

A hibaszámláló nullázása

Post by Supervisor »

Ezt találtam az interneten: " -Ilyenkor (ill. esetleges kábelcsere után) a hiba-számláló nullázása is lehetséges a Hard Disk Sentinel-ben, így utána csak az esetleges később előforduló újabb problémákat fogja mutatni."

Keresem a hibaszámlálót, de hol található?
A naplókban egyetlen hibabejegyzés nincs.
A tesztek hibaüzenetek nélkül futottak le, de a hibaüzenetek megmaradtak.
Ezeket szeretném ha lehet eltüntetni, mivel a tesztek nem jeleztek hibát.
Előre is köszönöm a választ.

Hálás köszönetem Máthé János úrnak a tesztriportokban elküldött kérdéseimre adott részletes válaszaiért.
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3019
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: A hibaszámláló nullázása

Post by hdsentinel »

A hiba-számlálók a S.M.A.R.T. oldalon találhatóak: itt jelenik meg a merevlemez állapota részletesen.
Itt láthatóak az egyes "nyers" értékek, melyekből a szöveges értékelés meghatározásra kerül.
És itt végezhető el a hiba-számlálók nullázása is, méghozzá az "Eltolás" mező használával.

Minden esetben a szöveges értékelés szerinti hiba-számlálót kell keresni, majd a megfelelő attribútum sorában az "Eltolás" mezőre kell kattintani.
Itt megjelenik egy figyelmeztetés, hogy ennek az opciónak nem megfelelő használata fals értékeléshez vezethet, ennek elfogadása után kell a szöveges értékelésben szereplő hiba-mennyiséget megadni negatív előjellel.

Például ha a szöveges értékelés 55 adatátviteli hibát jelez, akkor meg kell keresni a
199 Ultra ATA CRC Error count attribútumot. Itt az Eltolás mezőre kattintva és a figyelmeztetést elfogadva meg kell adni
-55
-öt a kis ablakban.
Így ezek a hibák eltűnnek és csak az esetleges további hibák fognak majd megjelenni a szöveges értékelésben.

(a kapott riportot megnéztem, de abban nem találtam ilyen problémát egyébként, lehet, hogy ez egy másik gép).

> A naplókban egyetlen hibabejegyzés nincs.

A naplók az esetleges (a program futása alatt történő vagy a korábbi indítás óta észlelt újabb) hibákat mutatják.
Azok a hibák, melyek a program első indítása előtt keletkeztek, azok természetesen ide már nem kerülnek be, hiszen nincs információ arról, hogy azok valójában mikor keletkeztek.

> A tesztek hibaüzenetek nélkül futottak le, de a hibaüzenetek megmaradtak.

Ez teljesen természetes és várható: mivel a merevlemez a teljes élettartam alatti összes hibát feljegyzi és saját magától nem tudja érzékelni, hogy a helyzet javult (pl. kábelcsere történt), ezért teljesen természetes, hogy a számláló továbbra is mutatja a korábbi időszak alatt feljegyzett hibákat.
De pontosan ebből a megfontolásból a Hard Disk Sentinel-ben lehet nullázni a hibákat, hiszen azoknak már nincs jelentősége. Így csak az esetleges előforduló újabb hibákra figyelmeztet majd a program (immár a naplóban és a szöveges értékelésben egyaránt).

További információk:
http://www.hdsentinel.com/hard_disk_cas ... _error.php (angol nyelven, képekkel pontosan ennek a hibának leírása, hiba-számláló törlése)
Valamint az Eltolás mező használatáról részletesen a Súgó -> Mellékletek -> Hőmérséklet kalibráció oldalon olvashat.
Post Reply