Win 7 alatt két felhasználóval

Ötletek, tippek, melyek újabb verziókban megvalósításra kerülhetnek.
Supervisor
Posts: 8
Joined: 2009.10.04. 15:58

Win 7 alatt két felhasználóval

Post by Supervisor »

Win 7 alatt két felhasználóval amennyiben két felhasználó van egy gépen az esetben az "A" felhasználónal feltelepített HDS kifogástalanul indul együtt a Windows-al. A " B" felhasználónál viszont már sajnos nem tud elindulni, természetesen be van jelölve az indítás. Az indítópultba betett parancsikonnal sem lehet indítani.
Jelenleg az indítás után a gyorsindító parancsikonjára történő kattintás után megjelenik a Felhasználói fiókok felügyelete és az erre való kattintás után indul csak el a HDS, egyébként a hagyományos módokon nem indítható.
XP alatt ez a jelenség nem tapasztalható.
Supervisor
Posts: 8
Joined: 2009.10.04. 15:58

Re: Win 7 alatt két felhasználóval

Post by Supervisor »

A "B" felhasználónál kikapcsoltam a Felhasználói fiókük felügyeletét és a "B" oldaláról újra futtattam a HDS setupot. Sajnos a "B" felhasználó felől így sem indul, innét csak akkor indul ha az "A" felől uninstall és a "B" felől rakom fel. Akkor viszont az "A" felhasználónál nem fog indulni a Windows indításakor hiába van bejelölve.

(Gyanúm szerint ez a Win 7 hibája lehet. Bár csak ez lenne neki a sok közül az egyetlen...)
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3010
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: Win 7 alatt két felhasználóval

Post by hdsentinel »

Köszönöm az észrevételt, valóban nem egyszerű az élet Win 7 alatt ;)
Mivel itt (illetve már Vista alatt is) a "szokásos" módszer, ahogy a program automatikusan indul (a Registry segítségével) már nem működik, teljesen más módszert kellett találni, amivel a program automatikusan indulhat (ez a Windows időzítője (scheduler) segítségével lehetséges). Ez az oka annak, hogy most mindenképp a telepítést végző felhasználóhoz van kötve a program futása - és csak ahhoz az egyhez.

Ahhoz, hogy mindkét felhasználónál automatikusan induljon, az alábbi teendők szükségesek angol Win7 alatt a jelenlegi verzióval:

1) meg kell nyitni a Control Panel -> System and Security -> Schedule tasks ablakot
2) bal oldalon a "Task scheduler library"-t kibontva láthatóvá válik a HardDiskSentinel bejegyzés, ezt kell kiválasztani
3) jobb oldalon megjelenik a feladat (Hard Disk Sentinel) ami a felhasználó belépésekor lefut. Ezen jobb gomb majd Export és egy tetszőleges nevű XML fájlba exportáljuk ki a feladat adatait
4) ezt jegyzettömbbel (Notepad) kell megnyitni és az alábbi sorokat módosítani:
<LogonTrigger id="HardDiskSentinelAutoStart"> erre: <LogonTrigger id="HardDiskSentinelAutoStart2">
<UserId>felhasználó1</UserId> erre: <UserId>felhasználó2</UserId>
(FONTOS: utóbbiból kettő található, egy a Triggers/LogonTrigger szekcióban, egy pedig a Principals/Principal szekcióban)
5) elmentés után a Task scheduler-ben jobb egérgomb majd Import Task és az így előkészített XML fájlt kell megadni.

Így megjelenik a korábbi alatt még egy időzített feladat. Az első az 1-es felhasználó, a második a 2-es felhasználó bejelentkezésekor indul automatikusan - de mivel mindkettő ugyanazt a programot (ugyanabból a mappából) indítja, a statisztikák, beállítások, regisztrációs adatok tekintetében nincs gond.

Megj.: lehetsőség van arra, hogy a már létező task-hoz rendeljünk hozzá még egy triggert (a 2-es felhasználó bejelentkezését), így nem lenne szükség a feladat duplikálására, viszont ez a módszer általában nem működik.

Köszönöm, hogy rávilágítottál erre a lehetőségre, lehetséges, hogy a köv. verzióban erre már nem lesz szükség, a program megcsinálja ezt automatikusan ha mindkét felhasználó alatt telepítésre kerül.
Supervisor wrote:A "B" felhasználónál kikapcsoltam a Felhasználói fiókük felügyeletét és a "B" oldaláról újra futtattam a HDS setupot. Sajnos a "B" felhasználó felől így sem indul, innét csak akkor indul ha az "A" felől uninstall és a "B" felől rakom fel. Akkor viszont az "A" felhasználónál nem fog indulni a Windows indításakor hiába van bejelölve.

(Gyanúm szerint ez a Win 7 hibája lehet. Bár csak ez lenne neki a sok közül az egyetlen...)
Supervisor
Posts: 8
Joined: 2009.10.04. 15:58

Re: Win 7 alatt két felhasználóval

Post by Supervisor »

Köszönöm szépen a gyors választ.
Az élet valóban nem egyszerű Win 7 alatt...
Most nem az angol, hanem a magyar verzióról van szó, a leírtak alapján keresem a dolgokat de egyelőre belekeveredtem. mint az a bizonyos gyerek, abba a bizonyos nadrágtartóba...

(Ui.: A Win 7-nek ennél sokkal keményebb dolgai is vannak, mint a tesztek során tapasztalt APPCRACK Explorer.exe...)
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3010
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: Win 7 alatt két felhasználóval

Post by hdsentinel »

Jelenleg csak angol Win7-el rendelkezem, ezért tudtam megírni az ottani lépéseket. Amint megoldható, azonnal beírom a hazai Win7 alatti teendőket is, hasznos segítség lehet, amíg nem jelenik meg az új verzió.
Supervisor wrote:Köszönöm szépen a gyors választ.
Az élet valóban nem egyszerű Win 7 alatt...
Most nem az angol, hanem a magyar verzióról van szó, a leírtak alapján keresem a dolgokat de egyelőre belekeveredtem. mint az a bizonyos gyerek, abba a bizonyos nadrágtartóba...

(Ui.: A Win 7-nek ennél sokkal keményebb dolgai is vannak, mint a tesztek során tapasztalt APPCRACK Explorer.exe...)
Supervisor
Posts: 8
Joined: 2009.10.04. 15:58

Re: Win 7 alatt két felhasználóval

Post by Supervisor »

Előre is nagyon szépen köszönöm, addig marad a kézi indítás a gyorsindítóból.
Ez csak az egyik hibája a Win7-nek a sok közül...
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3010
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: Win 7 alatt két felhasználóval

Post by hdsentinel »

Supervisor wrote:Előre is nagyon szépen köszönöm, addig marad a kézi indítás a gyorsindítóból.
Ez csak az egyik hibája a Win7-nek a sok közül...
Küldtem egy teszt-verzió elérhetőséget!
Ha minden igaz, az megcsinál mindent automatikusan. Csak fel kell telepíteni mindkét felhasználónál és utána elvileg mindegyiknél indul egyből bejelentkezés után a program.
Post Reply