Msi AMD B550 Raid vezérlő

Tapasztalatok merevlemezekkel, SDD-kkel, USB eszközökkel, merevlemez vezérlőkkel, alaplapokkal kapcsolatban.
manbearpig
Posts: 1
Joined: 2023.09.22. 12:25

Msi AMD B550 Raid vezérlő

Post by manbearpig »

MSI B550 Tomahawk alaplap biosában készítettem egy Raid 1tömbött, 2 új Toshiba HDDből.

A windowsban szépen megjelent a tömb, működik, lehet használni.

A 6.10PRO verziószámú Hdsentinelemben viszont csak AMD Raid Arrayként jelenik meg szürke alapon, kérdőjelekkel a hőmérsékletnél és a kondíciónál, az egyes merevlemezek nem látszódnak.

Megtaláltam egy másik topicot, ahol a frissítést javasolták, de nekem már a raid vezérlő driveréből és a Hdsentinelből is a legfrissebb verzió van telepítve.

Lehetséges, hogy valamilyen további beállítás szükséges vagy a Biosban, vagy az OS oldalán, de google keresésekkel próbálkozva nem jutok előre.

Létezhet megoldás, vagy ahogy a szoftver faq-ja javasolja próbálkozzam az OSből a Raid tömbbel?

Nagyon köszönök bármilyen ötletet előre is.
User avatar
hdsentinel
Site Admin
Posts: 3021
Joined: 2008.07.27. 17:00
Location: Hungary
Contact:

Re: Msi AMD B550 Raid vezérlő

Post by hdsentinel »

Minden bizonnyal tényleg RAID illesztőprogram-frissítés szükséges. A BIOS beállítások nem számítanak, ott nincs mit állítani.
Friss telepítés, esetleges Windows / illesztőprogram frissítés után néha 2-3 teljes számítógép újraindítás szükséges AMD RAID esetén.

Ha az állapot hiányzik, érdemes a programban a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használni, abból ellenőrizhető a "nyers" válasz a felismerésre, kiderülhet, hogy mi a gond, mit lehet tenni.
Post Reply